امروز جمعه 11 اسفند 1402

پیوند یکتا و استفاده از خط تیره

0

پیوند یکتا و استفاده از خط تیره

موتورهای جستجو خط تیره (–) و خط زیرین (_) را کاملا متفاوت از هم میشناسند. گوگل بطور واضحی مشخص کرده است که استفاده از خط تیره در پیوند یکتا (آدرس صفحات یا URL) در مقایسه با خط زیرین، شناسایی صفحات شما را برای موتور جستجویش آسانتر می کند. می توانید به بلاگ پشتیبانی گوگلپیشنهاد گوگل برای استفاده از خط تیره در پیوند یکتا

پیشنهاد گوگل برای استفاده از خط تیره در پیوند یکتا

در واقع گوگل خط تیره را بعنوان جداکننده کلمات در پیوند یکتا میشناسد ولی خط زیر را شناسایی نمی کند و کلمات را بهم چسبیده تشخیص می دهد. موتورهای جستجو درک متفاوتی نسبت به این دو کاراکتر در پیوندهای یکتا دارند، و این موضوع در تگ عکس‌ها نیز صادق است که تاثیر زیادی بر ایندکس صفحات سایت شما دارد.

برای مثال اگر پیوند یکتا سایت شما شامل عبارت جستجوگر_خودرو_باما (با خط زیر) باشد، موتورهای جستجو آن را بصورت جستجوگرخودروباما (بدون فاصله) شناسایی می کنند. مسلما کسی که این عبارت را در گوگل جستجو می کند کلمات را با فاصله از هم مینویسد، در مقابل اگر شما عبارت را بصورت جستجوگر-خودرو-باما (با خط فاصله) در پیوند یکتا وارد کنید و از کلمات کلیدی صفحه در این آدرس استفاده کنید موتورهای جستجو کلمات را با ترکیبات مختلفی شناسایی می کنند که بعضی از آنها را در پایین به شما نشان میدهیم:

  • جستجوگر خودرو باما
  • جستجوگر خودرو
  • خودرو باما
  • جستجوگر باما
  • جستجوگر
  • خودرو
  • باما
  • جستجوگر-خودرو-باما
  • جستجوگرخودروباما

نتیجتا شانس شما برای حضور در نتایج گوگل با استفاده از خط تیره در پیوند یکتا به شدت افزایش می یابد، اگر همین دلیل برای شما کافی نیست تا از خط تیره استفاده کنید توجه شما را به نکته دیگری جلب می کنیم؛ بطور معمول لینک‌ها در صفحات بصورت آندرلاین یا خط زیر نمایش داده می شوند و اگر شما در پیوند یکتا از خط تیره استفاده کنید کاربران آدرس شما را راحتتر تشخیص می دهند و در وارد کردن آن دچار مشکل نمی شوند به مثال نماسایت توجه کنید:

http://namasite.com/جستجوگر-خودرو-باما/

http://namasite.com/جستجوگر_خودرو_باما/

همانطور که مشاهده می کنید در پیوند یکتا با خط زیر آدرس به درستی دیده نمی شود و کاربران میان دو کلمه را فاصله تشخیص می دهند.

در نظر داشته باشید که گوگل همچنان پیوند یکتا با خط زیر را شناسایی می کند و اگر صفحات شما با این نوع آدرس دهی وضعیت سئو مناسبی دارند آنها را تغییر ندهید و نکات بالا را در صفحات جدید خود رعایت کنید. گوگل در نظر دارد تا در آینده خط زیر را مانند خط تیره برای روباتهای خود قابل فهم کند ولی تا آن زمان رعایت این نکات در پیوند یکتا ضروری بنظر میرسد.

در پایان دقت داشته باشید که استفاده از کلمات فارسی در پیوند یکتا یا همان آدرس صفحات به سئو شما و شناخت بهتر کلمات کلیدی سایتتان کمک می کند ولی با توجه به اینکه گوگل آدرس طولانی تری با استفاده از کاراکترهای انگلیسی برای آن می سازد، استفاده بیش از سه کلمه فارسی در پیوند یکتا توصیه نمی شود؛ پس سعی کنید همراه با کوتاه بودن پیوند یکتا کلمات کلیدی خود را در آن لحاظ کنید.

 

تبلیغات متنی