امروز جمعه 11 اسفند 1402

تفاوت بیت کوین کش با بیت کوین

0

بیت کوین کش یک ارز دیجیتال نسبتاً جدید است که با نام پول نقد الکترونیکی همتا به همتا شناخته می‌شود. این رمزارز در مدت زمان کوتاهی توانست به یکی از ارز‌های بسیار ارزنده و یک گزینه مهم برای سرمایه‌گذاری تبدیل شود.

بیت کوین کش چیست؟

که با نشانBcash یا BCH نیز شناخته می‌شود مانند یک شبکه پرداخت و یک کریپتوکارنسی عمل می‌کند و واحد اصلی تراکنش آن توکنBCH است، همچنین این ارز دیجیتال یک پول الکترونیکی همتا به همتا برای اینترنت است که برای عملیات خود به هیچ بانک و شخص ثالث نیاز ندارد و کاملاً غیر متمرکز است.

عملکرد بیت کوین کش

بیت‌کوین‌‌کش از الگوریتم SHA-256 برای اثبات کار و تایید تراکنش‌های خود استفاده می‌کند. برای ثبت و تایید یک تراکنش در بیت‌کوین‌کش باید تمام اعضای فعال در شبکه آن را تایید کنند و سپس در بلاک‌ها قرار گیرد. بیت کوین کش نسخه هاردفورک بیت‌کوین است بنابراین تاریخچه تراکنش‌ها و پایگاه داده‌های آن مشابه بیت کوین است.

همانند بلاک چین بیت کوین مدت زمانی که طول می‌کشد تا یک بلاک عضوی از بلاکچین باشد 10 دقیقه می‌باشد و پاداشی که برای استخراج هر بلاک نصیب ماینرها می‌شود 12.5 بیت‌کوین‌کش می‌باشد. مقدار پاداش بلاک‌ها هر چهار سال نصف می‌شود.

تفاوت بیت کوین و بیت کوین کش

ارز دیجیتالBitcoin Cash شبکه بلاک چین و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد. مهم‌ترین تفاوت بیت کوین و بیت کوین کش در اندازه (حجم) بلاک‌های آن‌ها است. برای افزایش سرعت تایید معاملات حجم بلاک‌های بیت کوین کش به 8 مگابایت افزایش پیدا کرد. سختی استخراج (Difficulty) قابل تنظیم، پایداری شبکه و سرعت تایید تراکنش‌ها را صرف نظر از تعداد ماینر‌های فعال، تضمین می‌کند. در سال 2018 حداکثر ظرفیت بلاک‌های بیت کوین کش چهار برابر شد و به 32 مگابایت افزایش یافت. البته در واقعیت اندازه بلاک‌های BCH خیلی کمتر از 32 مگابایت است.

تبلیغات متنی